Układ okresowy pierwiastków na ścianę

Wiedza dotycząca pierwiastków jest jedną z podstaw chemii, dlatego warto zadbać, aby w każdej szkolnej pracowni chemicznej znalazł się dużych rozmiarów układ okresowy pierwiastków. Dlaczego?

Przy obecnych zmianach w organizacji szkół bardzo często zdarza się, że sale lekcyjne są puste, gdyż najpierw tworzenie a potem likwidacje gimnazjów wymusiły kilka przenosin. A niestety – pomoce naukowe gromadzone przez lata podczas tych operacji zniszczyły się, zostały zagubione lub po prostu nie dało się ich przenieść. W efekcie tego nauczyciele często nie mają do dyspozycji nawet tak podstawowych rzeczy jak plansze i tablice, które w dawnych latach były oczywistym wyposażeniem każdej pracowni. Owszem, w klasach często są multimedialne tablice, ale po ich wyłączeniu – nie ma nic…. Dlatego warto choć trochę próbować “odbudować” zasoby kolorowych pomocy dydaktycznych wiszących na ścianach.

W pracowni chemicznej jednym z pierwszych tematów, który przychodzi na myśl jest Układ Okresowy Pierwiastków, nazwany od swojego odkrywcy – Tablicą Mendelejewa. Skoro uczniowie mają zapamiętać symbole pierwiastków, ich miejsce i właściwości, to aby im w tym pomóc dobrym pomysłem jest umieszczenie w klasie lub na korytarzu dużej planszy z tą tematyką.

Możliwości ich wykonania na pewno jest kilka, ale warto pomyśleć o jednej z nich – układ okresowy pierwiastków jako naklejka na ścianę.

układ okresowy pierwiastków na ścianę

Zalet takiego rozwiązania na pewno jest kilka. Planszy nie trzeba zwijać i rozwijać – jest cały czas dostępna dla uczniów.

Każdy z pierwiastków jest czytelnie opisany – ma wszystkie potrzebne dane: liczbę atomową, nazwę polską, symbol, masę atomową, a kolor tła jest wspólny dla poszczególnych grup pierwiastków.

Poza tym – naklejka jest piękna i kolorowa. Z całą pewnością rozweseli pustą ścianę, odświeży wygląd klasy.

Ponieważ te naklejki drukowane są na folii służącej do wielokrotnego naklejania, nie ma problemów z aplikacją na ścianę – jeśli coś naklei się krzywo, z bąblem – można to łatwo poprawić. Dodatkowym atutem jest druk atestowanymi, ekologicznymi farbami – dopuszczonymi do stosowania w pomieszczeniach.

Jeśli ten pomysł wydał Ci się odpowiedni – możesz zamówić Układ Okresowy Pierwiastków na ścianę w naszym sklepie: Zobacz tą naklejkę w naszym sklepie

 , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Pobierz teraz!
x

Dekorowanie Wnętrz Naklejkami Ściennymi

Poradnik 40 stron!

5 rzeczy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze naklejki na ścianę
  • Urządzanie pomieszczeń
  • Wybór naklejki
  • Naklejki na zamówienie
  • Instrukcja naklejania

BEZPŁATNIE!

Chcesz otrzymać poradnik?

Przeczytaj poprzedni wpis:
chinczyk gra na stolik
Jak odświeżyć stoliki na świetlicy?

Świetlica, to miejsce dość intensywnie wykorzystywane w każdej szkole. Co można zrobić, aby odświeżyć to pomieszczenie, jednocześnie zapewniając uczniom możliwość...

Zamknij