Bajkowe dekoracje ścian bez komercji

utworzone przez |  08.05.2017 |  Naklejki do przedszkola, Naklejki na ścianę

Zarówno w pokoju dziecięcym jak i w przedszkolu chcemy aby było bajecznie kolorowo, wesoło. W dzisiejszych czasach zrobić kompletne, bajkowe dekoracje ścian bez komercji to wielkie wyzwanie zarówno dla rodziców jak i przedszkoli.
Na szczęście jest to możliwe.
Od dłuższego czasu w moich rozmowach z Klientami – Rodzicami małych dzieci jak też Paniami z przedszkoli często przewijał się temat dekoracji: z jednej strony bajkowych, kolorowych – a z drugiej – aby nie były to postacie z  telewizyjnych bajek. W przedszkolach Panie (słusznie skądinąd) uważają, że trzeba by pokazać dzieciom nieco inny świat niż w telewizji. A Rodzice też są zmęczeni krzykliwymi potworkami z coraz to nowych serii i sezonów.

Wiem, nie wszyscy. Bardzo wiele osób poszukuje Puchatków, Pingwinów i innych Niedźwiedzi (razem z Maszą…). Ale coraz większa grupa ma inne zdanie. Coraz częściej dzieci oglądają mniej telewizji a rodzice wracają do “starych” bajek i baśni przy wspólnym wieczornym czytaniu książeczek.

Również do przedszkoli wielokrotnie wykonywaliśmy dekoracje z neutralnymi postaciami na zamówienia indywidualne. Jednak wciąż miałam niedosyt, że to nie jest to. Że powinno powstać coś, co pozwoli na pewną dowolność i elastyczność poprzez dużą ilość pasujących do siebie elementów w różnych rozmiarach.

Najlepiej żeby pasowało zarówno do domu jak i do przedszkola…

Na dodatek w przedszkolnych salach na ścianach umieszcza się jeszcze wiele innych rzeczy – tablice z pracami dzieci, zasadami dobrego zachowania, tablice motywacyjne…
Jak to wszystko pogodzić, żeby w pomieszczeniu było i kolorowo i estetycznie?

Jeśli fundusze są duże – można wynająć artystę do wykonania indywidualnych rysunków i dekoracji. Nie każdego jednak stać na namalowanie na ścianie takich fresków. Tańszym i bardziej powszechnym rozwiązaniem są tematyczne naklejki w dużych formatach.

Było jeszcze jedno ważne wyzwanie w związku z tym – często dzieci chcą pomagać przy dekorowaniu miejsc dla Nich przeznaczonych. Ale małe rączki jeszcze są trochę niewprawne i trochę szkoda było, jak coś się zepsuło, krzywo przykleiło…
Na to akurat – to współczesna technologia znalazła rozwiązanie. Zastosowanie folii wielokrotnego użycia z punktowym klejem Easy Dot pozwala na dokonywanie poprawek, przyklejanie bez bąbli!

bajkowe naklejki

Skoro mieliśmy już odpowiednie tworzywo, to po konsultacjach z wieloma Rodzicami, Paniami z Przedszkola (szczególne podziękowania dla Pani Ani i Pani Marty) i oczywiście Dziećmi – wybraliśmy pierwsze tematy:

Drzewo. Pięknie wygląda w każdym wnętrzu, można nim zagospodarować nawet dużą ścianę – a pod nim można umieścić wiele różnych scenek:

naklejka bajkowe drzewo

Słońce. To takie oczywiste, że ma być. Przecież na prawie każdym dziecięcym rysunku jest – uśmiechnięte, z chmurkami i ptaszkami i motylkami.

naklejka bajkowe słońce

Zwierzątka.

Na pytanie – jakie bajkowe zwierzątka są najmilsze – dzieci odpowiadają – “misie”, “króliczki” “sarenki”…
Powstała więc bajkowa polana z kwiatkami i zwierzątkami:

bajkowe dekoracje ścian bez komercji

A gdzie baśnie i legendy? Są, są :)

Czerwony Kapturek, Smok Wawelski i oczywiście – Królewna i Krasnoludki – no bo jak może być przedszkole bez Królewny i Krasnoludków?

naklejka królewna i krasnoludki

Do tego pasujące bajkowe tablice i tabliczki, na przykład z przedszkolnym menu:

Bajkowe dekoracje ścian bez komercji

Jak Wam się to podoba?

Ponieważ wszystko nie pomieści się w jednym artykule (bo i po co tu jakieś techniczne dane), aby było Wam łatwiej przejrzeć dostępne możliwości – więcej szczegółów umieściłam w praktycznym przewodniku po tej serii dekoracji. Do pobrania zupełnie bezpłatnie tutaj:

Tutaj pobierzesz bezpłatny Przewodnik

Spodobał Ci się pomysł, ale chcesz wypróbować nasze naklejki przed kupnem większej dekoracji? Przewidzieliśmy taką możliwość – napisz do nas – wyślemy Ci naklejki testowe!

Wolisz przejrzeć całą dostępną kolekcję już w sklepie internetowym? Zapraszam:

Naklejki Bajkowe dostępne w sklepie

To jednak nie koniec – a mam nadzieję początek. Już trwają prace nad następnymi elementami serii…

…A może Wy pomożecie nam wybrać tematykę następnych arkuszy?

Jaką tradycyjną bajkę, legendę lubią Wasze dzieci?

W jakim stylu byłby ich wymarzony pokój, sala przedszkolna?

Jakie inne bajkowe dekoracje ścian bez komercji widzielibyście w Waszych wnętrzach?

Zapraszam do komentowania, mailowania :)

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie?

Nawiguj

Wybierz dekorację lub szablon
 

Pobierz teraz!
x

Dekorowanie Wnętrz Naklejkami Ściennymi

Poradnik 40 stron!

5 rzeczy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze naklejki na ścianę
  • Urządzanie pomieszczeń
  • Wybór naklejki
  • Naklejki na zamówienie
  • Instrukcja naklejania

BEZPŁATNIE!

Chcesz otrzymać poradnik?