Naklejki – dlaczego są tak ważne?

utworzone przez | 18.06.2024 | Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Pozornie zwykłe przedmioty mogą znacząco wpływać na nasze życie. Naklejki to jeden z takich prostych, ale skutecznych narzędzi przekazywania informacji. Mogą uratować komuś życie, wspomóc w nauce albo ułatwić poruszanie się w nowym otoczeniu. Jak wygląda to w praktyce?

Naklejki ostrzegawcze i informacyjne

Naklejki podłogowe i naścienne naklejki ostrzegawcze lub informacyjne są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa w szkołach, szpitalach i miejscach pracy. Oznakowanie dróg ewakuacyjnych, informacja o konieczności używania środków ochrony osobistej czy przypomnienie o zasadach BHP pomaga zmniejszyć liczbę wypadków, a tym samym ratować życie.

Naklejki naścienne

Naklejki naścienne ułatwiają identyfikację najważniejszych miejsc w budynku, takich jak stołówka, gabinet dyrekcji czy serwerownia. Dzięki nim osoby w szkole, urzędzie czy szpitalu szybciej mogą dotrzeć do właściwego miejsca. Naklejki te ułatwiają adaptację i poruszanie się w nowym środowisku, a w razie zagrożenia umożliwiają sprawne działanie służb. Wszystko to zmniejsza stres i oszczędza czas. Z naklejkami nikt się nie zgubi!

Naklejki edukacyjne

Nauczyciele i rodzice starają się, by nauka była skuteczna i przyjemna. Pomoce naukowe w postaci kolorowych naklejek edukacyjnych ułatwiają opanowanie trudnego materiału. Każde spojrzenie na tablicę wzorów chemicznych aktywuje mózg, stawiając, że stara się on zapamiętać informacje. Wiedza podana w takiej skondensowanej formie jest przyswajana łatwiej, niż z podręcznika.

Naklejki ścienne dla dzieci

Szkoła, w której  długie, identyczne, ciemne korytarze, rzędy takich samych drzwi prowadzących do takich samych sal, a w środku jedynie ławki, krzesła, biurko nauczyciela i tablica, nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Szpital urządzony w podobny sposób wygląda równie ponuro i nieprzyjemnie, przez co nie pomaga w rozstaniu z rodzicami i procesie zdrowienia. Wierzymy, że każda placówka opiekuńcza i dydaktyczna (w tym kluby malucha, świetlice czy Izby Dziecka) mogą być wesołe, kolorowe i radosne. Wystarczy tylko zastosować proste rozwiązania, jakimi są naklejki ścienne dla dzieci. Zwłaszcza dla młodszych dzieci istotna jest przyjazna atmosfera. Naklejki pomagają oswoić się z nowym miejscem, rozładować energię, wspólnie się bawić i zająć czas. Mogą być elementem gier korytarzowych czy podwórkowych. Te trwałe, kolorowe i zabawne dodatki przekształcają szkołę czy szpital w sympatyczne i wesołe miejsce.

Dlaczego akurat naklejki?

Naklejki mają wiele zalet i zastosowań:

  • Są bardzo łatwe w montażu – wystarczy wybrać wolne miejsce na ścianie czy podłodze, sprawdzić, czy powierzchnia jest tam czysta, równa i sucha, a następnie odkleić warstwę zabezpieczającą i przykleić naklejkę. Wszystko odbywa się szybko, wygodnie, bez bałaganu i specjalistycznych narzędzi.
  • Są trwałe – folia, klej oraz atrament są bezpieczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Starannie przyklejona naklejka nie będzie się zwijać ani tworzyć pęcherzyków powietrza.
  • Są kolorowe – ożywiają przestrzeń, przekazują informacje w przyjazny sposób, tworząc otoczenie sprzyjające nauce i zabawie.
  • Są dostępne w różnych wariantach i rozmiarach –  więc każda placówka znajdzie coś odpowiedniego. Jeśli znalazłeś/aś u nas odpowiedni wzór naklejki, ale nie odpowiada Ci jej rozmiar, prosimy o kontakt – chętnie znajdziemy rozwiązanie.
  • Są ważną pomocą dydaktyczną wspierającą rozwój dziecka.

Jak widać, naklejki naścienne mają wiele do zaoferowania. Może warto dać im szansę przy najbliższym remoncie? Zajrzyj do naszej oferty i wybierz odpowiednie modele.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *