Animacyjne maty do gry, maty edukacyjne

utworzone przez | 11.02.2021 | Inne, Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły

Gry na podłogę zdobywają coraz większą popularność. Wydrukowane jako animacyjne maty do gry, maty edukacyjne są bardzo wygodną i stosunkowo niedrogą opcją.

Dzieci uwielbiają wszelkie gry i zabawy. Dawniej bawiły się na podwórkach, dziś – z różnych względów robią to rzadziej. Dlatego tak istotne jest motywowanie ich do wspólnych zabaw – choćby przez udostępnianie w szkole, przedszkolu czy świetlicy mat do gry z różnymi grami i zabawami.

Jedną z popularniejszych gier chodnikowych była i nadal jest gra w klasy. Można nawet powiedzieć, że to obecnie królowa gier korytarzowych. W formie kolorowej planszy – maty do gry również sprawdza się znakomicie, dodatkowo oprócz walorów rozrywkowych spełniając funkcje edukacyjne. Bo jeśli umieścimy na niej planety Układu Słonecznego – to już przecież mata – gra edukacyjna :)

mata edukacyjna gra w klasy planety

a tak wygląda ta mata z bliska:

mata gra planety

Maty animacyjne mogą służyć nie tylko do radosnej zabawy w „stylu dowolnym”. To także praktyczna pomoc dydaktyczna:

  • plansza, mata z torem wyznaczonym kolorowymi liniami to znakomita pomoc do ćwiczeń równowagi, rozwijania motoryki:

edukacyjna mata labirynt

  •  plansza z naniesioną kratką z numerami i literkami – posłuży do kreatywnych zajęć z kodowania na macie. Plansza kodowanie ze względu na swój duży format 100×100 cm pozwala na używanie do kodowania dość dużych elementów:

mata kodowanie

maty do kodowania mogą sprawdzić się przy indywidualnej pracy:

mata do kodowania

Na świetlicy lub korytarzu szkolnym można rozwinąć matę i ćwiczyć rzut do celu:

mata rzut do celu

Po zorganizowanych zajęciach i ćwiczeniach dzieci z radością powitają zabawę – choćby małymi samochodzikami na macie z torem wyścigowym. Taka mata to interesująca propozycja nie tylko do szkoły czy przedszkola. W domu małego alergika mata może też świetnie się sprawdzić – można ją umyć i nie zbiera kurzu. Młodym Kierowcom wyścigi na takim torze nigdy się nie znudzą :)

mata z torem wyścigowym

Jedną z podstawowych zalet naszych mat do gry jest jakość wykonania. Estetyczna, trwała tkanina backlite umożliwia wielokrotne zwijanie i rozwijanie gry bez uszkodzenia.

animacyjne maty do gry

Jak widać na powyższym zdjęciu, nie jest to cienka foliowa cerata tylko mięsista tkanina. Ekologiczne farby z certyfikatem dają bezpieczeństwo użytkowania a dodatkowy laminat zwiększa trwałość druku.

Jedynym problemem może być wybór maty edukacyjnej – wzorów jest sporo, wciąż dokładamy nowe:)

Zobacz dostępne aktualnie wzory mat do gry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *