Jak odświeżyć stoliki na świetlicy?

utworzone przez | 14.01.2019 | Inne, Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły, Naklejki na różne rzeczy

Świetlica, to miejsce dość intensywnie wykorzystywane w każdej szkole. Co można zrobić, aby odświeżyć to pomieszczenie, jednocześnie zapewniając uczniom możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu? Jak odświeżyć stoliki na świetlicy?Uczniowie odrabiają tam lekcje, bawią się, tworzą prace plastyczne. Normalne jest, że nawet najwytrzymalsze meble przy takim użytkowaniu zużywają się i niszczą a nie każdą szkołę stać na ich wymianę. Często jest tak, że na świetlicy znajdują się dość wysłużone meble z innych pomieszczeń – ławki szkolne, stoliki z jadalni czy nawet biurka. Jak w takich warunkach sprawić, że świetlica będzie nie tylko poczekalnią, ale miejscem inspirującej zabawy, dającym możliwość integracji z kolegami?

Jedną z możliwości spędzania wolnego czasu jest granie w gry planszowe. Jednak jeśli na świetlicy dzieci jest dużo – opiekunowie nie są w stanie jednocześnie spełnić wielu indywidualnych próśb o wydanie gry do zabawy, jeśli akurat zajmują się czymś z jakąś inną grupą uczniów.

Jak to mówią – „potrzeba matką wynalazków”. Nasi niezawodni Klienci zainspirowali nas do tego, aby rozwiązać te dwa powyższe problemy jednocześnie – odświeżyć wygląd stolików i dać dzieciom możliwość ciekawszego wykorzystania spędzanego na świetlicy czasu – a nie tylko traktować jej jako nudną poczekalnię. Wykorzystali do tego nasze gry korytarzowe.

chinczyk gra na stolik

Okazało się, że wydrukowane w mniejszym formacie i naklejone na sfatygowane stoliki w świetlicy pięknie odświeżyły to pomieszczenie. Jednocześnie dały możliwość samodzielnego decydowania przez uczniów o rozpoczęciu rozgrywki w ulubioną grę, bez konieczności angażowania czasu Opiekuna świetlicy do wydania gry i pilnowania aby została po zabawie złożona i schowana.

węże_iDrabiny

Tak! Gra naklejona na stałe na stolik – to kilka korzyści w jednym:

  • nie trzeba prosić Opiekuna o jej wydanie
  • nie trzeba jej sprzątać, składać, chować,
  • odświeża nieco zniszczony już mebel, przedłużając czas jego użytkowania
  • daje możliwość spontanicznej zabawy a co za tym idzie – integracji dzieci.

szachy naklejka na stolik

W ten sposób odświeżone stoliki na świetlicy stają się inspirującą i kreatywną przestrzenią, która sprzyja odkrywaniu talentów i nowych zainteresowań Uczniów.

 

Sprawdź dostępne gry w sklepie

A może masz pomysł na jeszcze inną grę, która sprawdziłaby się w wersji stolikowej? Skontaktuj się z nami – razem możemy zrobić więcej fajnych rzeczy dla dzieciaków :)

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *