Kreatywne naklejki ścienne zachęcające do czytania

utworzone przez | 23.04.2023 | Naklejki do szkoły, Naklejki na ścianę

Często spotykacie się z problemem braku chęci uczniów do czytania?

Wiemy jak trudno jest zachęcić dzieci do czytania książek w dzisiejszych czasach, dlatego każda okazja i pomysł jak to robić są ważne.

Jak zwiększyć motywację uczniów do czytania w swojej szkole?
Warto rozważyć wykorzystanie do tego celu ciekawy produkt – naklejki ścienne samoprzylepne z niesamowitymi napisami promującymi czytelnictwo, które pomogą zmieniać negatywne podejście uczniów do książek.

Czy wiedzieliście, że istnieją naklejki ścienne z tekstami o zaletach czytania książek?

A to bardzo ciekawa formie promocji czytelniczej, a dodatkowo – piękna ozdoba ścian lub drzwi biblioteki czy korytarza szkolnego w pobliżu biblioteki szkolnej. Na naklejkach możemy umieścić krótkie, ale sugestywne hasła, np. „Czytanie rozwija wyobraźnię”, „Książki poszerzają horyzonty” albo trochę dłuższe cytaty znanych ludzi.

Inspirujące hasła, przekaz rozwijający wyobraźnię  połączone z pięknym designem to doskonały sposób na motywację dzieci do poznawania różnych światów za pomocą książek każdego dnia.

Korzystanie z naklejek ściennych może wprowadzić do szkoły nową jakość. Dzięki temu, że reklamujemy czytanie, kładziemy nacisk na to, że książki są dla nas ważne. Biblioteka, korytarz szkolny – stają się miejscem, gdzie czytelnictwo jest kultywowane i doceniane.

Zestaw choćby 2-3 naklejek promujących czytanie jest idealnym wyborem dla każdej szkoły stawiającej na rozwój edukacyjny swoich podopiecznych. Dzięki dużemu wyborowi wzorów, nawet każda klasa może mieć własną unikalną, dopasowaną do wieku i zainteresowań naklejkę.


Podsumowując korzyści z zakupu naszych naklejek promujących czytanie:

  1. Zwiększysz zainteresowanie czytaniem wśród uczniów dzięki pozytywnej motywacji
  2. Ściany szkolne zyskają nowe życie dzięki kolorowym i inspirującym naklejkom
  3. Uzyskasz pozytywny wizerunek szkoły jako placówki zwracającej uwagę na rozwój umiejętności czytelniczych uczniów.
  4. Zwiększysz zaangażowanie uczniów w szkolne programy czytelnicze.
  5. Spopularyzujesz lektury szkolne oraz inne ciekawe pozycje literackie.
  6. Wzrośnie zadowolenie uczniów związane z przyjaźniejszym wyglądem szkoły.


Dołącz do grona placówek, które już dziś korzystają z naszych naklejek i zróbmy razem wrażenie na przyszłych pokoleniach. Bez względu na to, czy chcesz zachęcić dzieci do czytania ulubionej serii powieści, czy też zainspirować je do poznawania nowych autorów i gatunków literackich w szkolnej, osiedlowej czy miejskiej bibliotece – nasze naklejki na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

Już dziś możesz zaopatrzyć swoją szkołę w unikalne i atrakcyjne naklejki, które umieścisz w odpowiednio wybranych miejscach. Z nimi każda chwila spędzona w klasie czy bibliotece stanie się fascynującą przygodą.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *