Mapa świata na ścianę

utworzone przez | 17.01.2021 | Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły, Naklejki na ścianę

Jednymi z ciekawszych rodzajów dekoracji ściennych są mapy. Mapa świata na ścianę pasuje do każdego pomieszczenia i to zarówno w domu jak też w biurze, szkole a nawet w przedszkolu.

Dla wszystkich miłośników podróżowania mapa to niemal oczywisty element wyposażenia wnętrza. A dla dzieci (choć nie tylko dla nich) – to zachęta, inspiracja do marzeń. Kolorowa mapa świata na ścianę w dużym formacie to niebanalna dekoracja, która nie da się przeoczyć w pomieszczeniu.

Gdzie i jaką mapę umieścić? To oczywiście zależy dla kogo jest przeznaczona i jakie to pomieszczenie.

Dla najmłodszych dzieci, dla których pojęcie mapy i świata jest jeszcze nieco abstrakcyjne – idealna będzie kolorowa mapa, która przedstawia oprócz kontynentów również zwierzęta i ludzi. Łatwiej dziecku będzie skojarzyć i zapamiętać miejsce, gdzie mieszkają słonie czy kangury i połączyć je z konkretną nazwą kontynentu:

naklejka mapa świata dla dzieci

Ta mapa będzie pięknie prezentować się w sali czy szatni przedszkolnej. Nic też nie stoi na przeszkodzie aby umieścić ją na ścianie pokoju dziecka. Dzięki pięknym kolorom, zwierzętom i sylwetkom dzieci w regionalnych strojach może inspirować nawet 3-4 letnie dzieci.

Dla starszych dzieci sprawdzi się nieco inne rozwiązanie mapy na ścianę – mapa świata z samymi nazwami kontynentów:

mapa kontynenty na ścianę

Ten wzór nadaje się zarówno do dekoracji pokoju młodszych uczniów jak też do umieszczenia w sali lub korytarzu szkolnym.

Ciekawym,  choć nieco ascetycznym rozwiązaniem pasującym nawet do salonu w domu jest taka jednokolorowa mapa świata na ścianę:

jednokolorowa mapa świata na ścianę

Dla zwolenników dużej dokładności i wielu szczegółów interesująca może być polityczna mapa świata:

polityczna mapa świata

Piękna, kolorowa mapa z wyszczególnieniem wszystkich krajów, najważniejszych miast i rzek zawiera też spis państw wraz z ich flagami.

Ten wzór umieszczony w sali szkolnej, korytarzu, pokoju nastolatka czy ścianie gabinetu prezesa firmy zawsze będzie wzbudzać zainteresowanie.

Wszystkie powyższe mapy (a także kilka innych) oczywiście – dostępne u nas:

Zobacz inne naklejki i mapy

 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *