Naklejka do sali chemicznej

utworzone przez | 18.10.2021 | Inne, Naklejki do szkoły

Pracownia chemiczna  lub pokój osoby zafascynowanej naukami ścisłymi to idealne miejsca, gdzie można umieścić tematyczną naklejkę chemiczną – układ okresowy pierwiastków. 
Ściąga z listą najważniejszych substancji chemicznych jest nieoceniona, gdy trzeba przyswoić nieco wiedzy z zakresu chemii. Każdy rzut oka na naklejkę pozwala utrwalić wiadomości.

układ okresowy pierwiastków

Dlaczego warto wybrać właśnie naklejki?

Naklejki to prosty, wygodny sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni na ścianie. W przeciwieństwie do plakatów czy tablic korkowych nie wymagają uszkadzania powierzchni i wbijania gwoździ.  Powodów dla których warto zainwestować w naklejki jest przynajmniej kilka:

  • Angażując wzrok, łatwiej się uczymy
  • Naklejki są bardzo łatwe w montażu. Bez bałaganu, hałasu czy dodatkowych narzędzi;
  • Naklejki  długo zachowują ładny wygląd;
  • Są drukowane atramentem z atestem –
  • Są łatwe do utrzymania w czystości;

Wystarczy wolny kawałek ściany, by ułatwić sobie naukę chemii.

Naklejki z pierwiastkami chemicznymi nie tylko w klasie

Zwyczaj otaczania się „ściągami” warto też przenieść i zaadaptować do warunków domowych. Tablica Mendelejewa jest absolutnie niezbędna w nauce chemii i warto mieć ją pod ręką w pracowni ale taką ozdobę – pomoc dydaktyczną docenią też uczniowie w domach. Te oraz inne pomoce naukowe ułatwiają opanowanie materiału i zmienią salę lekcyjną w ciekawe, inspirujące miejsce – kolorowe, bardziej przyjazne uczniom.  Zawsze znajdzie się wolny kawałek płaskiej powierzchni (nie tylko ściany), który można wykorzystać do celów edukacyjnych. Takie wykończenie pokoju ucznia wpisuje się w modny, minimalistyczny trend, nakazujący usunięcie zbędnych dodatków i pozostawienie jedynie tego, co naprawdę niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Dekoracyjne naklejki tematyczne

Wystrój sali chemicznej nie musi jednak ograniczać się do ławek szkolnych i pomocy dydaktycznych. Ścianę mogą ozdobić również dekoracyjne naklejki tematyczne. Zlewki i menzurki mogą w zabawny sposób sugerować przeznaczenie sali lekcyjnej i poprawić jej wygląd. To tani, prosty i skuteczny sposób na szybkie odświeżenie szkolnych pomieszczeń. Naklejki mogą nawet zamaskować drobne niedoskonałości. Wakacje można więc wykorzystać i zrobić mały remont. Budynek od razu stanie się bardziej przyjazny uczniom.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *