Naklejki do przedszkola

utworzone przez | 02.11.2023 | Naklejki do przedszkola, Naklejki na różne rzeczy, Naklejki na ścianę

Jak możesz stworzyć magiczne i inspirujące otoczenie w przedszkolu? 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci rozwijają swoją kreatywność poprzez interakcję z barwnymi i atrakcyjnymi wzorami – stąd kolorowe dekoracje od zawsze królują w przedszkolach.

Dobrze jednak byłoby, aby były one w jakiś sposób ujednolicone – tworząc spójną całość.

Jak to można zrobić?

Wypróbowanym przez pokolenia sposobem są sale tematyczne. Wystarczy, że wybierzesz konkretną tematykę dla każdej grupy i trzymając się motywu przewodniego dobierzesz elementy dekoracji i wyposażenia. Najczęściej poszczególne grupy przedszkolne mają nazwy pochodzące od sympatycznych zwierzątek – a to Misiów, a to Wiewiórek czy Zajączków. Ale mogą być też i inne – Słoneczka, Odkrywcy, Skrzaty… – wyobraźnia w tym temacie niemal nie zna granic.
Bez względu na to, co wybierzesz – dzięki odpowiednio dobranym kolorowym zestawom możesz skompletować wszystkie potrzebne elementy:

  • oznaczenia drzwi do sali – duże, piękne kolorowe napisy i grafika na drzwiach pomogą Przedszkolakom od pierwszego dnia trafić do właściwej sali:
  • dekorację najlepiej bardzo dużej ściany – motyw przewodni w dużym formacie robi ogromne wrażenie i pięknie dekoruje wnętrze. Małe obrazki mogą uzupełniać duży wzór.
  • kontrakt – zasady grupy to jeden z elementów, do którego można z powodzeniem dodać odpowiednią grafikę, aby pasowała do całości:
  • obecnie praktycznie przy każdej sali znajdują się toalety – ich prawidłowe oznaczenie jest bardzo ważne dla Przedszkolaków:
  • potrzebne napisy typu tablica ogłoszeń czy galeria prac dzieci – tam również można dodać kolorowe rysunki motywu przewodniego:

Powtarzający się motyw przewodni „patrona” sali umożliwia stworzenie potrzebnych dekoracji w jednorodnym stylu dając wrażenie harmonijnego uporządkowania graficznego przestrzeni.

Kolorowe uśmiechnięte zwierzątka spoglądające ze ścian, szafek i drzwi tworzą przyjazną i ciepłą atmosferę w przedszkolu, co przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa i komfortu przedszkolaków.

Tak szerokie możliwości daje jedna forma dekoracji – naklejki do przedszkola. To proste i szybkie rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci czas i nerwy.

Możesz je nakleić na każdą powierzchnię w przedszkolu – używamy atestowanych farb i stosujemy odpowiednie laminaty, aby naklejki były bezpieczne dla Dzieci. Jeśli potrzebujesz, zakleisz nawet całą ścianę, podłogę, meble lub drzwi.

Jednak, jeśli wymyśliłaś mniej popularną nazwę i nie znalazłaś gotowych zestawów – nic straconego. Pomożemy Ci skompletować dekorację  – znajdziemy odpowiednie obrazki, zaprojektujemy i wydrukujemy spójny graficznie zestaw do Twojej sali.

Wystarczy, że napiszesz do nas maila na akatja@akatja.pl i podasz – jaka tematyka, rozmiary i co Ci jest potrzebne – a my zajmiemy się resztą.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *