Naklejki na schody do szkoły

utworzone przez |  28.02.2016 |  Naklejki do szkoły, Naklejki na różne rzeczy, Naklejki na schody

 

Nie tylko ściany można ozdabiać naklejkami. I nie tylko w domu. Takim ciekawym produktem do dekoracji są bowiem naklejki na schody do szkoły. Tak… tym razem co nieco o dekoracji szkoły :)

Pomysł na dekorację domowych schodów napisami realizowaliśmy wielokrotnie dla naszych Klientów. Ale schody szkolne, to przyznacie – specyficzne miejsce – za to duże pole do popisu.

Można na nich umieścić wiele rzeczy, które będą uczyć, a przy okazji cieszyć oczy.

naklejka na schody z datamiKolorowe naklejki edukacyjne mogą rozjaśnić smutne klatki schodowe. A treści na nich umieszczone – powtarzane codziennie – szybko się utrwalą :)

Właśnie…. co można umieścić na takich naklejkach?

 • daty historyczne

Mogą to być daty zarówno z historii Polski, jak i świata. Ale również z historii miejscowości, w której znajduje się szkoła.

Jeśli schodów jest mało – to oczywiście są to daty najważniejsze – typu Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz Wiedeńska, powstania, wojny, Okrągły Stół…

Ale jeśli schodów jest więcej, można znaleźć miejsce na inne ważne rzeczy – na przykład na poczet królów Polski.

 • tabliczkę mnożenia

Tutaj też jest istotne, ile schodów mamy do dyspozycji. Jeśli dużo – zmieści się cała.  A jeśli mniej – można rozważyć wykonanie tylko najtrudniejszych działań – np. mnożenie przez 6, 7, 8 i 9. Albo wręcz odwrotnie – jeśli w szkole są tylko klasy początkowe – umieścimy najprostsze działania – 1, 2 3…

 • dodawanie, odejmowanie

– to propozycja również dla klas początkowych, gdzie dzieci uczą się rzeczy najbardziej podstawowych: 2+3, 4+1…..

 • wzory matematyczne

W matematyce do zapamiętania jest wiele rzeczy – w tym wzory na pola, obwody figur. Toteż jako naklejki na schody do szkoły powinny się też świetnie sprawdzić.

 • wzory chemiczne, nazwy pierwiastków

Chemia to dla wielu osób bardzo abstrakcyjny przedmiot. Wzory chemiczne złożone z wielu liter są dla niektórych trudne do zapamiętania.

Dlatego umieszczenie kolorowych naklejek na schodach właśnie z nazwami i symbolami najważniejszych pierwiastków, jak też najbardziej znanych substancji – powinno pomóc w ich prawidłowym zapamiętaniu.

naklejka na schody z wzorami chemicznymi

 • alfabet

To propozycja dla klas początkowych. Naklejki z literami – małymi i dużymi. Pisanymi i drukowanymi. Dla dorosłych – pisanie liter jest oczywistością. Ale dla najmłodszych – to często magia…. Zwłaszcza, że obecny system nauczania niezbyt pozwala na naukę literek w zerówkach, nie mówiąc o przedszkolu…

 • odmiana przez przypadki

Często zapamiętanie wszystkich przypadków wraz z ich pytaniami jest niezwykle trudne.  Ale jeśli codziennie będzie się wspinać po schodach i powtarzać – od Mianownika do Wołacza – to powinno być nieco łatwiej :)

 • trudniejsze słówka z języków obcych

Wyjątki, inna odmiana, pisownia – i to wszystko w obcym języku… a może najważniejsze zwroty?

 • trudniejsze słowa z ó,u, rz, ż, ch, h…

W klasach początkowych pisownia żadnego z wyrazów nie wydaje się taka oczywista. Nauczyciele wiedzą, w których wyrazach najczęściej robione są błędy.

Można trochę pomóc najmłodszym, umieszczając te wyrazy w miejscach, na które często spoglądają.

A gdzie trzeba uważnie patrzeć, jak nie pod nogi – wchodząc po schodach? :) :)

Można tą uwagę wykorzystać – nawet jeśli masz jeszcze inne pomysły na naklejki na schody do szkoły, można je zrealizować!

Napisz do nas
akatja@akatja.pl

Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości, zastanawiasz się czy naklejki na schody to dobry pomysł, albo chcesz przekonać do niego Dyrekcję szkoły – zapraszam do pobrania naszego Przewodnika, który łatwo i szybko pomoże ustalić jakie naklejki na schody wybrać do swojej szkoły:

Tak, chcę pobrać poradnik

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie?

Nawiguj

Wybierz dekorację lub szablon
 

Pobierz teraz!
x

Dekorowanie Wnętrz Naklejkami Ściennymi

Poradnik 40 stron!

5 rzeczy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze naklejki na ścianę
 • Urządzanie pomieszczeń
 • Wybór naklejki
 • Naklejki na zamówienie
 • Instrukcja naklejania

BEZPŁATNIE!

Chcesz otrzymać poradnik?