Naklejki na ścianę w stylu orientalnym

utworzone przez |  17.05.2015 |  Naklejki na ścianę

Wnętrza urządzone w stylu orientalnym to niesamowite połączenie kultur i podróż – nie tylko dookoła Japonii i Chin ale również Indii. Mocne kolory: róże, fiolety, pomarańcze, złoto, brąz – to tylko początek egzotycznej wędrówki po nieznanych nam kulturach, którą pomogą nam zrealizować naklejki na ścianę w stylu orientalnym.

Styl orientalny charakteryzuje się bardzo bogatym wzornictwem i szaleństwem kolorystycznym – to właśnie tu najlepiej spiszę się zasada: co za dużo, to bardzo zdrowo! Albo… przepych musi być.

 

Dodatki to najczęściej zasłony, dywany, pościele, koce i poduszki ozdobione licznymi ornamentami i bardzo orientalnymi wzorami. Na ścianach najczęściej można spotkać tapety bądź bogato zdobione tkaniny. Ściany ozdabiamy też napisami, ornamentami bądź obrazami.

Meble wykonane są zazwyczaj z naturalnego drewna, dodatki natomiast produkowane są z bambusa. W takich wnętrzach jest bardzo mało pustych ścian, wszelkie strefy oddzielane są parawanami, które również muszą mieć liczne ozdoby (najczęściej są laserowo wycinane, parawan tworzy wtedy fantazyjny witraż).

Styl orientalny charakteryzują również rozliczne obrazy, świeczniki, kadzidła czy rzeźby, słonie, kwiaty: orchidea, bambus.

Tak – wśród propozycji naklejek na ścianę w stylu orientalnym nie może zabraknąć pięknej orchidei! Jeżeli chodzi o jej znaczenie mówi ono wprost: jest to kwiat dla ludzi zdecydowanych i wytrwałych! A jeżeli kobieta otrzyma ten kwiat od mężczyzny to jasny przekaz, że jest dla niego najbardziej zmysłową kobietą na Ziemi.

naklejka orientalne orchidee

kliknij aby kupić tą naklejkę

Bambus to jedna z naszych propozycji naklejki na ścianę w stylu orientalnym. Kojarzy się najczęściej z Japonią i Chinami, ale jest obecny także w kulturze Indii oznacza brata, natomiast w Chinach przyjaciela człowieka. Jest to drzewo, które posiada wiele znaczeń i dla milionów ludzi jest po prostu wszystkim.  Taka naklejka na ścianę na pewno przyniesie rodzinie spokój, szczęście i dobrobyt.

naklejka orientalny bambus

kliknij aby kupić tą naklejkę

Hibiskus oznacza subtelną piękność, na całym świecie jest uprawiane ponad 200 rodzajów tego niesamowitego kwiatka. W kolorze złotym matowym taka naklejka na  ścianę świetnie wpisze się w styl orientalny.

hibiskus orientalna naklejka na ścianę

kliknij aby kupić tą naklejkę

Zobacz więcej wzorów orientalnych –  naklejki na ścianę kanji, kwiaty wiśni i inne wschodnie wzory

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie?

Nawiguj

Wybierz dekorację lub szablon
 

Pobierz teraz!
x

Dekorowanie Wnętrz Naklejkami Ściennymi

Poradnik 40 stron!

5 rzeczy, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze naklejki na ścianę
  • Urządzanie pomieszczeń
  • Wybór naklejki
  • Naklejki na zamówienie
  • Instrukcja naklejania

BEZPŁATNIE!

Chcesz otrzymać poradnik?