Naklejki Pory Roku

utworzone przez | 22.01.2021 | Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły, Naklejki na ścianę

Jedną z możliwości pokazania zmian w przyrodzie w zależności od miesiąca są naklejki Pory Roku. W każdym chyba Przedszkolu znajduje się miejsce przeznaczone na umieszczenie wiadomości o tym jak wygląda wiosna, lato, jesień i zima.

W czasie, gdy mieliśmy w planie zaprojektować tą tematykę szukałam pomysłu jak w sposób przystępny pokazać pory roku Dzieciom. Z pośród wielu pomysłów zdecydowałam się na realizację jednego z trudniejszych. Wybraliśmy malowanie grafiki zupełnie od początku, na zamówienie – tak, aby była dokładnie taka jak chcemy i dodatkowo piękna i niepowtarzalna.
Wzorcem dla nas były rysunki z elementarza z dawnych lat – piękne kolory, przyjazne postacie, wiele elementów charakterystycznych dla danej tematyki. Daje to możliwość pracy z dziećmi przy opisywaniu obrazka.

Co przedstawiają nasze naklejki Pory Roku?

Wspólnym tematem dla wszystkich obrazków z tej serii jest górka z drzewem i bawiące się obok dzieci.

Wiosną drzewo jest pokryte kwiatami, na zielonej trawie wyrastają kolorowe kwiaty, chłopiec wiesza budkę dla ptaków a dziewczynka sadzi kwiaty.

Latem obok zielonego drzewa na trawie rozłożony jest koc, chłopiec bawi się piłką a dziewczynka balonami.

Jesienna sceneria przedstawia drzewo w rudych, jesiennych kolorach. W padającym deszczu dziewczynka przygląda się jeżykowi a chłopiec bawi się z psem.

Zimą dzieci bawią się na śniegu lepiąc bałwana i zjeżdżając na sankach.

 

naklejki PORY ROKU

 

Wszystkie cztery grafiki, które za każdym razem, gdy je drukujemy – wzbudzają u mnie uśmiech i wspomnienia z dziecięcych lat. Dlatego poniżej – krótki filmik z drukowania tych pięknych zestawów naklejek:

Naklejki Pory Roku w różnych rozmiarach dostępne są tutaj:

https://akatja.pl/121-naklejki-bajkowe

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *