Nowoczesne dekoracje szkolne

utworzone przez | 13.01.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na podłogę, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Obecnie dużą uwagę przykłada się do wyglądu wnętrz szkolnych. Pomieszczenia, w których przebywają uczniowie mają przecież na nich ogromny wpływ nie tylko pod względem estetyki, ale również pod kątem ich rozwoju i nauki.

Coraz więcej szkół decyduje się na miarę swoich możliwości wyposażyć placówkę w kolorowe nowoczesne dekoracje, które jednocześnie pełnią funkcję pomocniczą w procesie dydaktycznym.

Jakie ciekawe rozwiązania można wziąć pod uwagę?
Gry korytarzowe, dzięki którym uczniowie mają możliwość połączenia zabawy z nauką, co znacznie zwiększa ich motywację do zdobywania wiedzy. Gry takie mogą dotyczyć różnych przedmiotów, na przykład matematyki, języków obcych albo wspierać w integracji sensorycznej. Na korytarzach szkolnych umieszczane są duże ścieżki z zabawami i ćwiczeniami, które zachęcają uczniów do interakcji, wspólnej zabawy i ruchu. Materiał, z którego są wykonane – naklejki samoprzylepne z atestowanym laminatem antypoślizgowym umożliwia łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie.

Kolejnym pomysłem na kolorowe dekoracje są naklejki na schody z treściami edukacyjnymi. Schody stają się w ten sposób nie tylko funkcjonalnym elementem architektury, ale także miejscem, które pobudza wyobraźnię uczniów. Na naklejkach można umieścić różnego rodzaju informacje, na przykład tabliczkę mnożenia, angielskie słówka czy daty historyczne. Dzięki temu uczniowie mają możliwość powtarzania materiału w sposób niekonwencjonalny i przyjemny. Każde wejście na piętro staje się okazją do nauki. Schody to dobre miejsce do umieszczenia również innych (równie ważnych) informacji – jak zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach czy wspierające teksty.

Duże schematy umieszczane na ścianach również wpływają pozytywnie na uczniów. Już nie muszą to być tylko papierowe czy korkowe tablice z suchymi wiadomościami – mogą to być wielkoformatowe, kolorowe naklejki ścienne i tapety. Wzory, schematy i ilustracje w dużym formacie są atrakcyjne wizualnie i przyciągają uwagę uczniów, pobudzając ich ciekawość, co ułatwia omawianie zagadnień w trakcie lekcji.

Olbrzymią popularnością w szkołach cieszą się też cytaty znanych osób lub pozytywnie motywujące teksty. Umieszczone na ścianach korytarzy lub drzwiach klas jako kolorowe naklejki ubarwiają przestrzeń i pozytywnie inspirują.

Nawet stoliki na świetlicy można wykorzystać do umieszczenia na przykład planszy z szachami lub inną edukacyjną grą – a tym samym przedłużyć przydatność nieco zniszczonym meblom:

Dzięki takim nowoczesnym dekoracjom szkolnym nauczyciele mają możliwość szybkiego, prostego tworzenia atrakcyjnych przestrzeni edukacyjnych, które sprzyjają rozwijaniu zainteresowań i zdobywaniu wiedzy przez uczniów jednocześnie stając się bardziej przyjazne dla dzieci.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *