Sala biologiczna – dekoracje i pomoce edukacyjne

utworzone przez | 27.05.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Czym można udekorować pracownię biologiczną?

Wyposażenie pracowni biologicznej to nie tylko sprzęt multimedialny, preparaty, mikroskopy czy krzesła i ławki. Taka pracownia byłaby mało zachęcająca i mało przyjazna zwłaszcza dla najmłodszych.

Aby było przyjemniej i jednocześnie edukacyjnie – we wszystkich klasach lekcyjnych nauczyciele umieszczają dodatkowe wszelkiego rodzaju duże i małe plansze ze schematami jak też pasujące tematycznie dekoracje przyrodnicze, które sprawiają, że sala lekcyjna staje się bardziej kolorowa a nauka łatwiejsza.

Czy tylko ściany nadają się do tego, by umieszczać na nich treści edukacyjne?

Zdecydowanie NIE!

Już drzwi do sali biologicznej mogą zostać odpowiednio oznaczone tak, aby z daleka było widać jaki przedmiot jest nauczany w danej klasie.

Może to być kolorowa tabliczka:

Mała lub trochę większa naklejka też spełni swoją rolę:

Jeśli drzwi są gładkie można przy pomocy tematycznej okleiny samoprzylepnej zakleić całą ich powierzchnię uzyskując bardzo ciekawy efekt:

Po wejściu do klasy pojawia się następne pytanie:
Jakie pomoce edukacyjne umieścić na ścianach?

Aby sala biologiczna była bardziej przyjazna na jej ścianach możesz umieścić dekoracyjne naklejki z odpowiednio dobraną grafiką i cytatem znanej osoby z dziedziny biologii:

Ściany to odpowiednie miejsce dla schematów o tematyce przyrodniczej, ale warto zwrócić uwagę, że mogą to być zarówno rozwijane plansze (które można łatwo przewiesić w inne miejsce) jak również naklejki samoprzylepne, które umieszczamy w danym miejscu na stałe.

Czyli -ta sama grafika, te same wiadomości – a nieco inny produkt:

  • plansze:
  • naklejki:

W ostatnich latach popularne stało się dekorowanie nie tylko ścian ale również schodów szkolnych treściami z poszczególnych przedmiotów. Jeśli w Twojej szkole są schody w pobliżu sali biologicznej można na nich umieścić np. etapy ewolucji człowieka:

Nie możemy zapomnieć o najmłodszych. Dla nich mamy coś do zabawy i nauki – tor do kapsli ze śladami zwierząt do naklejenia na podłogę. W sam raz na korytarz przed pracownią biologiczną:

Po więcej inspiracji do sali biologicznej – zapraszamy na stronę naszego sklepu:


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *