Sala chemiczna – dekoracje i pomoce edukacyjne

utworzone przez | 29.05.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Jakie dekoracje będą odpowiednie do pracowni chemicznej?

Do wyposażenia pracowni chemicznej zaliczamy nie tylko krzesła, stoliki, odczynniki chemiczne czy sprzęt multimedialny. To niezbędne minimum, ale jeśli z sali korzystają najmłodsi uczniowie warto zadbać o dekoracje, które sprawią, że klasa będzie bardziej przyjazna i zachęcająca do nauki.

To powszechna praktyka – nauczyciele umieszczają w swoich salach przedmiotowych wszelkiego rodzaju duże i małe plansze ze schematami, tabelami jak też tematyczne dekoracje chemiczne, które sprawiają, że pracownia chemiczna staje się bardziej kolorowa a nauka nieco łatwiejsza – zwłaszcza dla wzrokowców.

Ale czy tylko ściany są odpowiednim miejscem do umieszczania treści edukacyjnych?

Zdecydowanie NIE!

Możesz zacząć już od drzwi do pracowni chemicznej oznaczając je odpowiednio, aby z daleka było widać, jaki przedmiot jest nauczany w tej klasie.

Tabliczka na drzwi do sali chemicznej może być estetyczna i kolorowa:

Bardzo dobrze swoją rolę spełni też naklejka samoprzylepna:

Jeśli masz ochotę na większą zmianę a drzwi są gładkie, to tematycznie dobraną okleiną samoprzylepną możesz okleić je całe, uzyskując bardzo ciekawy efekt:

Wchodząc do pustej klasy zadajemy sobie następne pytanie:

Co i w jaki sposób możemy umieścić na ścianach?

I tutaj również masz kilka możliwości.

Jeśli chcesz, aby Twoja sala chemiczna była bardziej przyjazna, inspirująca – na ścianach umieść dekoracyjne naklejki z chemicznymi akcentami i cytatem znanej osoby z dziedziny chemii:

Nie tylko cytaty znanych osób dobrze prezentują się na ścianach pracowni chemicznej. Bardzo lubiane przez naszych Klientów są naklejki dekoracyjne, na przykład takie – jednokolorowe:

lub wielokolorowe:

Ściany pracowni chemicznej to bardzo odpowiednie miejsce dla tabel, wykresów, wzorów o tematyce chemicznej z aktualnego programu nauczania – ale zwróć uwagę, że mogą to być zarówno rozwijane plansze, które łatwo możesz zwinąć i powiesić w innym miejscu – jak też naklejki samoprzylepne, które naklejasz na stałe na ścianę.

Wybierając tą samą grafikę, z tymi samymi wiadomościami możesz zamówić różne produkty:

  • planszę:
  • naklejkę samoprzylepną:

W ostatnich latach dużą popularność zdobyło dekorowanie treściami edukacyjnymi szkolnych schodów. Jeśli więc w Twojej szkole masz w pobliżu swojej sali chemicznej schody – możesz na nich umieścić treści związane z chemią. Na przykład kolorowe naklejki ze składem chemicznym popularnych substancji:

Po więcej inspiracji jak udekorować salę chemiczną zapraszamy na stronę naszego sklepu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *