Sala fizyczna – dekoracje i pomoce edukacyjne

utworzone przez | 28.05.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na podłogę, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

W jaki sposób można ozdobić pracownię fizyczną?

Wyposażeniem pracowni fizycznej są nie tylko stoliki, krzesła, sprzęt multimedialny czy urządzenia, produkty do demonstrowania zjawisk fizycznych. Minimalizm nie zawsze jest zachęcający i przyjazny – zwłaszcza jeśli z sali korzystają najmłodsi uczniowie.

Aby sprawić, że będzie przyjemniej i jednocześnie ułatwić przyswajanie wiadomości – nauczyciele we wszystkich klasach lekcyjnych umieszczają wszelkiego rodzaju dodatkowe elementy – małe i duże plansze z tabelami, rysunkami jak też tematyczne dekoracje fizyczne, które sprawiają, że sala lekcyjna staje się bardziej kolorowa a nauka łatwiejsza zwłaszcza dla wzrokowców.

Czy treści edukacyjne można umieszczać tylko na ścianach?

Zdecydowanie NIE!

Można zacząć już od drzwi do sali fizycznej i oznaczyć je tak, aby każdy mógł z daleka zobaczyć, jaki przedmiot jest nauczany w danej klasie.

Tabliczka na drzwi może być kolorowa i estetyczna:

Zamiast tabliczki można nakleić naklejkę – także spełni swoją rolę:

A jeśli drzwi do sali fizycznej są gładkie, to przy pomocy tematycznej okleiny samoprzylepnej możesz okleić ich całą powierzchnię, uzyskując bardzo ciekawy efekt:

Po wejściu do klasy zadajemy sobie następne pytanie:

Jakie pomoce edukacyjne umieścić na ścianach?

I tutaj też masz różne możliwości.

Aby sala fizyczna była bardziej przyjazna i inspirująca dla uczniów, na jej ścianach umieść dekoracyjne naklejki z odpowiednio dobraną grafiką i cytatem znanego fizyka. Tu poniżej cytat Marii Skłodowskiej-Curie:

Ściany pracowni fizycznej to najodpowiedniejsze miejsce dla schematów, tabel o tematyce fizycznej dopasowanych do aktualnego programu nauczania, ale warto tu zwrócić uwagę, że mogą to być zarówno rozwijane plansze – które łatwo przewiesisz w inne miejsce – jak też naklejki samoprzylepne – które naklejasz na ścianę „na stałe”.

Czyli – wybierasz tą samą grafikę, te same wiadomości, ale materiał, z którego wykonujemy produkt jest nieco inny:

  • plansza:
  • naklejka:

W ostatnich latach popularne stało się dekorowanie praktycznie wszystkich powierzchni, nie tylko ścian. Warto zwrócić uwagę na potencjał szkolnych schodów i wypełnić je treściami edukacyjnymi. Z dziedziny fizyki może to być na przykład piękny komplet z planetami Układu Słonecznego:

Zresztą – kosmos to też tematyka kilku gier korytarzowych, które są w sam raz do umieszczenia przed pracownią fizyczną. Najmłodsi uczniowie będą mogli bawić się i przyswajać wiedzę jednocześnie:

Po więcej inspiracji do pracowni fizycznej – zapraszamy do naszego sklepu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *