Sala geograficzna – dekoracje i pomoce edukacyjne

utworzone przez | 15.06.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na podłogę, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Czy można dekorować pracownię geograficzną?

Jak najbardziej tak.

Wyposażenie pracowni geograficznej to nie tylko sprzęt multimedialny, mapy, globusy czy krzesła i ławki. W takiej pracowni można zadbać jeszcze o inne elementy, aby była bardziej zachęcająca i przyjazna – zwłaszcza dla najmłodszych.

Oczywiście, żeby wspierać uczniów – nauczyciele umieszczają we wszystkich salach lekcyjnych wszelkiego rodzaju dodatkowe duże i małe plansze ze schematami, mapy ale i pasujące tematycznie geograficzne dekoracje, które sprawią, że sala lekcyjna staje się bardziej kolorowa a nauka przyjemniejsza.

Czy tylko ściany nadają się do umieszczania treści edukacyjnych? Zdecydowanie NIE!

Już drzwi do sali geograficznej mogą być odpowiednio oznakowane:

  • kolorową tabliczką:
  • małą lub większą naklejką:
  • a nawet tematyczną okleiną pokrywającą całą powierzchnię drzwi lub szafy:

Jakie pomoce edukacyjne umieścić na ścianach? Aby sala była bardziej przyjazna, możesz umieścić na jej ścianach dekoracyjne naklejki z odpowiednio dobraną grafiką i cytatem znanego naukowca z dziedziny geografii:

Ściany to idealne miejsce dla map i schematów o tematyce geograficznej. Mogą to być zarówno rozwijane plansze, które można łatwo przenieść, jak i naklejki samoprzylepne, które pozostają na stałe w jednym miejscu.

Ta sama grafika, te same informacje – a inny produkt:

  • naklejka:
  • plansza:

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się dekorowanie schodów szkolnych treściami edukacyjnymi z różnych przedmiotów. W pobliżu sali geograficznej można na przykład umieścić informacje o kontynentach Ziemi:

Praktycznym uzupełnieniem dekoracji pracowni geograficznej może być naklejka podłogowa z różą wiatrów. Umieszczona na szkolnej podłodze zgodnie z rzeczywistymi kierunkami geograficznymi ułatwi uczniom ich naukę i zrozumienie:

Sala geograficzna kojarzy się głównie z mapami, które zwykle znajdują się tam w dużej ilości:

Oprócz typowych map, które można zwijać warto zwrócić uwagę na mapy naklejkowe, które można umieścić na ścianie na stałe, choćby na korytarzu przed pracownią geograficzną:

Po więcej inspiracji do sali geograficznej zapraszamy na stronę naszego sklepu:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *