Sala historyczna – dekoracje i pomoce edukacyjne

utworzone przez | 15.06.2024 | Naklejki do szkoły, Naklejki na podłogę, Naklejki na różne rzeczy, Naklejki na schody, Naklejki na ścianę

Jakie dekoracje będą odpowiednie do pracowni historycznej?

Wyposażenie pracowni historycznej to nie tylko krzesła, stoliki, czy sprzęt multimedialny. Choć to absolutne minimum, warto zadbać o dekoracje, które sprawią, że klasa stanie się bardziej przyjazna i zachęcająca do nauki, szczególnie dla najmłodszych uczniów.

Nauczyciele często ozdabiają swoje klasy planszami ze schematami, tabelami oraz tematycznymi dekoracjami, co sprawia, że pracownia staje się bardziej kolorowa, a nauka łatwiejsza, zwłaszcza dla uczniów preferujących naukę wizualną.

Czy jednak tylko ściany są odpowiednim miejscem na treści edukacyjne? Zdecydowanie nie! Możesz zacząć już od drzwi pracowni historycznej, oznaczając je odpowiednio, aby z daleka było widać, jaki przedmiot jest nauczany w danej klasie. Estetyczna i kolorowa tabliczka na drzwi czy samoprzylepna naklejka świetnie spełnią swoją rolę.

Jeśli masz ochotę na większą zmianę, gładkie drzwi można pokryć tematyczną okleiną samoprzylepną, uzyskując ciekawy efekt.

Wchodząc do klasy, warto zastanowić się, co umieścić na ścianach. Istnieje wiele możliwości, aby pracownia historyczna była bardziej przyjazna i inspirująca. Dekoracyjne naklejki z historycznymi akcentami i cytatami znanych osób z dziedziny historii świetnie się sprawdzą. Popularne są również jednokolorowe lub wielokolorowe naklejki dekoracyjne.

Ściany pracowni historycznej to doskonałe miejsce na tabele, wykresy i zestawienia tematyczne z aktualnego programu nauczania. Mogą to być rozwijane plansze, które łatwo przenieść, lub naklejki samoprzylepne na stałe. Te same informacje można zamówić w formie planszy lub naklejki, w zależności od potrzeb:

  • plansza:
  • naklejka:

Dekorowanie treściami edukacyjnymi szkolnych schodów zyskało dużą popularność w ostatnich latach. Jeśli w pobliżu Twojej sali historycznej są schody, można na nich umieścić naklejki z ważnymi datami historycznymi:

Więcej inspiracji na dekorowanie pracowni historycznej znajdziesz na stronie naszego sklepu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *