Ścieżka aktywizująca BALANS – jak wygląda?

utworzone przez | 29.10.2021 | Inne, Naklejki do przedszkola, Naklejki do szkoły

Jeśli masz w szkole pustą podłogę na korytarzu i możesz go zagospodarować – chcę przybliżyć Ci naszą ścieżkę aktywizującą BALANS, która będzie służyć zarówno do ćwiczeń motoryki jak też nauki – alfabetu, cyferek, nut… a na przerwach posłuży dzieciom jako inspiracja do wspólnej zabawy.

Ścieżka aktywizująca Balans – jest to duży zestaw naklejek podłogowych, składający się ze 120 elementów –

100 elementów na podłogę i 20 uzupełniających naklejek na ścianę.

Poszczególne elementy są w 9 różnych kolorach, a każdy z nich jest piękny, nasycony – ponieważ są to naklejki wycinane z folii jednobarwnych i pokryte laminatem podłogowym ANTYPOŚLIZGOWYM.

Z jakich elementów składa się ścieżka i jakie ćwiczenia i zabawy można wykonać za jej pomocą?

Poniżej film, na którym pokazuję poszczególne elementy, a pod filmem – bardziej szczegółowy opis:

 

 

  • kolor zielony  i pomarańczowy – w tych kolorach mamy łapki żabek z alfabetem.

Dzieci mogą przeskakiwać obunóż lub na jednej nodze po literkach i jednocześnie wymawiać poszczególne litery, w komplecie jest też para stopek i żabka.

  • kolor fioletowy – w tym kolorze mamy ślady słonia i  polecenie „tup nogami jak słoń”. Są też strzałki które można rozmieścić naprzemian na wprost i na prawo, na lewo – do pokazania kierunku ustawiania stóp przy skakaniu.
  • kolor ciemny żółty –w tym kolorze mamy gamę – nutki wraz z poszczególnymi dźwiękami i poleceniem „skacz i śpiewaj gamę”. Do tego jest jeszcze kilka par stópek.
  • kolor niebieski – w tym kolorze mamy cyferki 1-10 napisy start i meta i linię do balansowania.
  • kolor czerwony – ósemka ze strzałkami i linia z pięknymi raczkami – do przejścia wspak  i strzałki kierunkowe do poszczególnych ćwiczeń, jest też czerwona żabka i stopki.
  • kolor jasno zielony to ślady żabki na liściach i kółka z poleceniami „obróć się dookoła” – w prawo i w lewo. Tutaj dzieci ćwiczą skakanie żabką i zmianę pozycji ciała – obrót.
  • w kolorze różowym mamy jeszcze jedną linię do balansowania – można po niej iść stopa za stopą – na całych stopach, na palcach, na piętach – i kilka poleceń które można rozmieścić przy poprzednich zestawach – skacz, idź po linii.

Uzupełniającą naklejką jest zestaw naklejek czarnych – na ścianę. One nie mają laminatu, więc należy je koniecznie umieścić na ścianie a nie na podłodze. Są tu też dodatkowe ćwiczenia – na przykład – zrób przysiad, przesuń palcem po spirali, klawiatura do wskazania liter swojego imienia bądź innego słowa, łapki do przybicia piątki jak też dmuchawiec – którego proponuję nakleić na końcu ścieżki – aby polecenie „dmchnij kilka razy” – pozwoliło dziecku wykonać kilka głębszych oddechów po zakończeniu ćwiczeń.

Jak widzicie – nasza ścieżka aktywizująca Balans – to bardzo duży zestaw. Pozwala na ułożenie ścieżki o długości około 20 – 25 metrów.

Jeśli zainteresował Cię ten zestaw – zapraszamy na stronę naszego sklepu, gdzie jest dostępny w bardzo przystępnej cenie:

Kliknij i przejdź do strony produktu Ścieżka Balans

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *