Układ okresowy pierwiastków na ścianę

utworzone przez | 15.01.2019 | Naklejki do szkoły, Naklejki na ścianę

Wiedza dotycząca pierwiastków jest jedną z podstaw chemii, dlatego warto zadbać, aby w każdej szkolnej pracowni chemicznej znalazł się dużych rozmiarów układ okresowy pierwiastków. Dlaczego?

Przy obecnych zmianach w organizacji szkół bardzo często zdarza się, że sale lekcyjne są puste, gdyż najpierw tworzenie a potem likwidacje gimnazjów wymusiły kilka przenosin. A niestety – pomoce naukowe gromadzone przez lata podczas tych operacji zniszczyły się, zostały zagubione lub po prostu nie dało się ich przenieść. W efekcie tego nauczyciele często nie mają do dyspozycji nawet tak podstawowych rzeczy jak plansze i tablice, które w dawnych latach były oczywistym wyposażeniem każdej pracowni. Owszem, w klasach często są multimedialne tablice, ale po ich wyłączeniu – nie ma nic…. Dlatego warto choć trochę próbować „odbudować” zasoby kolorowych pomocy dydaktycznych wiszących na ścianach.

W pracowni chemicznej jednym z pierwszych tematów, który przychodzi na myśl jest Układ Okresowy Pierwiastków, nazwany od swojego odkrywcy – Tablicą Mendelejewa. Skoro uczniowie mają zapamiętać symbole pierwiastków, ich miejsce i właściwości, to aby im w tym pomóc dobrym pomysłem jest umieszczenie w klasie lub na korytarzu dużej planszy z tą tematyką.

Możliwości ich wykonania na pewno jest kilka, ale warto pomyśleć o jednej z nich – układ okresowy pierwiastków jako naklejka na ścianę.

układ okresowy pierwiastków na ścianę

Zalet takiego rozwiązania na pewno jest kilka. Planszy nie trzeba zwijać i rozwijać – jest cały czas dostępna dla uczniów.

Każdy z pierwiastków jest czytelnie opisany – ma wszystkie potrzebne dane: liczbę atomową, nazwę polską, symbol, masę atomową, a kolor tła jest wspólny dla poszczególnych grup pierwiastków.

Poza tym – naklejka jest piękna i kolorowa. Z całą pewnością rozweseli pustą ścianę, odświeży wygląd klasy.

Ponieważ te naklejki drukowane są na folii służącej do wielokrotnego naklejania, nie ma problemów z aplikacją na ścianę – jeśli coś naklei się krzywo, z bąblem – można to łatwo poprawić. Dodatkowym atutem jest druk atestowanymi, ekologicznymi farbami – dopuszczonymi do stosowania w pomieszczeniach.

Jeśli ten pomysł wydał Ci się odpowiedni – możesz zamówić Układ Okresowy Pierwiastków na ścianę w naszym sklepie: Zobacz tą naklejkę w naszym sklepie

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *